Strony

piątek, 15 lutego 2019

Najnowsze doniesienia o antykoncepcji awaryjnej





"Zgodnie z aktualną wiedzą, kwestionuje się wpływ na zagnieżdżenie zarodka w błonie śluzowej trzonu macicy zarówno w przypadku lewonorgestrelu jak i uliprystalu (w stężeniu stosowanym w EC) . Oznacza to, że jeżeli kobieta stosująca antykoncepcję doraźną jest już w ciąży, tzn. doszło już do zapłodnienia komórki jajowej, tabletka nie zadziała, gdyż nie ma dowodów na działanie poronne lub teratogenne na zaimplantowany zarodek. Dlatego, w świetle aktualnych badań i wbrew powszechnym opiniom, zarówno lewonorgestrel jak i ulipristal NIE uniemożliwiają implantacji zarodka. Nie można zatem używać wobec nich terminu “wczesnoporonne”, “poronne”, ani innych sugerujących negatywny wpływ na ciążę. Są to preparaty o działaniu antykoncepcyjnym, tj. zapobiegającym ciąży. "



NIEPRAWDĄ JEST,ŻE ANTYKONCEPCJA AWARYJNA MA WŁAŚCIWOŚCI WCZESNOPORONNE. TO KŁAMSTWO JEST CZĘSTO POWTARZANE PRZEZ ŚRODOWISKA KATOLICKIE, ABY ZNIECHĘCIĆ KOBIETY DO STOSOWANIA ANTYKONCEPCJI AWARYJNEJ I WYNIKA Z NIEDOUCZENIA DZIENNIKARZY, KLERU I LEKARZY KATOLICKICH.

Jak działa antykoncepcja awaryjna
"Mechanizm działania antykoncepcji awaryjnej nie został całkowicie wyjaśniony. Wyniki badań wskazują, że działanie EC polega przede wszystkim na hamowaniu lub opóźnianiu owulacji. Należy podkreślić, że oba dostępne w Polsce preparaty można przyjąć w dowolnym dniu cyklu miesiączkowego, jednak przeważający mechanizm działania antykoncepcyjnego zależy od fazy cyklu menstruacyjnego, w którym przyjmiemy tabletkę. Jeśli nie doszło jeszcze do owulacji (faza folikularna), zarówno lewonorgestrel jak i uliprystal, powodują hamowanie lub opóźnienie owulacji. W okresie post-owulacyjnym, to znaczy kiedy doszło już do owulacji i komórka jajowa została uwolniona z jajnika, mechanizm antykoncepcyjny opiera się raczej na „niedopuszczeniu” plemników do komórki jajowej. Lewonorgestrel i uliprystal wykazują działanie podobne do progesteronu. Wpływając na jakość śluzu szyjkowego, powodują jego zagęszczenie, co utrudnia migrację plemników w drogach rodnych. Dodatkowo, oba preparaty wpływają na mięśniówkę macicy i hamują perystaltykę jajowodu. Transport komórki jajowej przez jajowód zostaje spowolniony do takiego stopnia, że ulega ona “zestarzeniu” i nie dochodzi do jej zapłodnienia . Należy wspomnieć, że komórka jajowa może był zapłodniona tylko przez krótki czas po owulacji (12 godzin), a do jej połączenia się z plemnikiem dochodzi najczęściej właśnie w obrębie jajowodu, dokładnie w tzw. bańce"




Artykuł na podstawie strony https://lekarzekobietom.pl/baza-wiedzy/antykoncepcja-awaryjna-faq/

Antykoncepcja awaryjna jest absolutnie bezpieczna i sporadyczne jej stosowanie nie powoduje zagrożenia zdrowia dla kobiety. Mogą jedynie wystąpić nudności, bóle głowy i wymioty (mogą obniżać skuteczność antykoncepcji) oraz plamienia.

Utrudniony dostęp w Polsce to wynik nacisków kościoła i panującej ideologii -terroru katolickiego sumienia.