VigLink

Witam i zapraszam

poniedziałek, 8 lipca 2013

Niesforny tłuszczyk


Kobiecie tłuszcz przeszkadza, nie toleruje go na żadnym fragmencie jej ciała, no może z wyjątkiem piersi. Nie chcemy, aby tłuszcz gromadził się na brzuchu i pośladkach, bo nie możemy przez to założyć obcisłych
ubrań. W luźnych ciuchach wyglądamy niekorzystnie, jak worki po ziemniakach. Nie znosimy nadmiaru tłuszczu na biodrach, bo trudno dopasować odpowiedni fason spódnicy lub spodni, a o krótkich spodenkach, czy pokazywaniu się w kostiumie kąpielowym na plaży lub basenie można jedynie pomarzyć. Zadajemy sobie pytanie jak pozbyć się tłuszczu? Każda z czytelniczek próbowała co najmniej kilku sposobów: diet, specjalnych ćwiczeń, basenu, a efekt rzadko był zgodny z oczekiwaniami. W końcu zmęczone nieudanymi próbami zrzucenia tłuszczyku, zrozpaczone sięgamy po tabletki, herbatki na odchudzanie, jakieś saszetki. Wierzymy w reklamowe zapewnienie, że działają cudownie, że niczym aktorka z reklamy wkrótce wbijemy się sukienkę o mniejszym rozmiarze.
Czasem udaje się schudnąć i to całkiem sporo, ale okazuje się, że nasze ciało nie jest jędrne i sprężyste. Po kuracji pozostaje tłuszcz lub fałdy skórne, które wyglądają koszmarnie i niszczą naszą radość z efektów odchudzania.Porad w sieci na temat spalania zbędnego tłuszczu jest mnóstwo i trzeba je selekcjonować.  Zgodne z prawdą zasady odchudzania można znaleźć na http://vitalia.pl/artykul3221_7-mitow-na-temat-odchudzania.html Aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej trzeba dużo ćwiczyć. Aktywność fizyczna wzmacnia mięśnie i powoduje ich rozrost, co sprawia, że tłuszcz spala się. Można wtedy zaobserwować niewielki wzrost wagi, bo mięśnie ważą więcej niż tłuszcz. Mięśnie wyglądają zdecydowanie lepiej niż tłuszcz, a więc sylwetka jest smuklejsza i w gruncie rzeczy wygląda się szczuplej. Oprócz ćwiczeń ważne jest prawidłowe odżywianie – właściwa ilość białka i mniejsza kaloryczność jedzenia zapewni piękną, upragnioną figurę -dieta odchudzająca powinna zawierać dużo białka, węglowodanów, witamin i zdrowych tłuszczów (np:.oliwa z oliwek ) Są to produkty energetyczne.
Nie każdy tłuszcz jest szkodliwy, nie zdrowe są tłuszcze przetworzone i zwierzęce. W tłuszczach rozpuszczają się witaminy, więc nie można ich całkowicie wyeliminować, trzeba dbać, aby pochodziły z naturalnych źródeł i nie zawierały konserwantów. Posmarowanie kanapki masłem jest nie jest zbrodnią. Niebezpieczne są tłuszcze zawarte w fast-foodach, chipsach, daniach w proszku, czy w zbyt tłustym mięsie. Warto włączyć do swojej diety następujące składniki; jajka , które są dobrym źródłem białka, nie wolno przesadzać z ich ilością, łososia – bardzo bogate źródło kwasów, omega 3 , buduje tkankę mięśniową i spala tłuszcz. Dobrym pomysłem na śniadanie jest owsianka, ponieważ zawiera dużo błonnika i białka, dodaje siły i energii na resztę dnia. Zdrowe dla osób, które chcą pozbyć się tłuszczu są mieszanki orzechowe, zawierające  nasycone kwasy tłuszczowe, błonnik, białko, witaminę E, potas, cynk oraz magnez. Pomidory to nie tylko przepyszne warzywo, ale także niezbędny składnik każdej diety. Jego wysokość pomidor chroni przed nowotworami, zwiera potas i magnez, a więc zapobiega zmęczeniu i skurczom nóg. W trakcie walki z tłuszczem dietetycy polecają pić są dwa napoje: woda, bo rozwija mięśnie, oszukuje głód, pozwala utrzymać kondycję i zielona herbata, która pomaga w spalaniu tłuszczu oraz przyśpiesza metabolizm. Poza tym zielona herbata   obniża poziom cukru we krwi i chroni przed rakiem. Herbaty zielonej nie należy słodzić. Posłodzona traci swoje walory zdrowotne i smak Cukier zabija smak herbaty, a poza tym nie jest polecany w diecie osób walczących z fałdami tłuszczu. Dietetycy polecają osobom odchudzającym się jedzenie jagód, które pomagają szybko i efektywnie schudnąć. Aby odchudzanie było skuteczne należy zjadać tylko tyle kalorii,ile jesteśmy w stanie spalić. Energii i składników odżywczych należy dostarczać organizmowi przez cały dzień. Dlatego dietetycy zalecają, aby jeść pięć mniejszych posiłków dziennie.
Odchudzamy brzuch
Zmorą kobiet i mężczyzn są oponki na brzuchu lub zbyt duży obwód brzucha. Kobiety dodatkowo zmagają się z pamiątkami po ciąży – fałdy skóry na brzuchu są obwisłe, brzuch często traci swój naturalny kształt. Bywają sytuacje odwrotne, kiedy to po ciąży mamy ładniejszy brzuch niż przed zajściem w ciążę. Idealny brzuch powinien być gładki, płaski, ze sprężystą skórą. Mężczyźni powinni mieć mocno zarysowane mięśnie, typ: kaloryfer, kobiety delikatnie uwidocznione mięśnie brzucha. Niestety, dla wielu z nas to marzenie. Wygląd brzucha zależy od wielu czynników. Pierwszym z nich jest ilość tkanki tłuszczowej. Osoby o typie „gruszki' każdy dodatkowy kilogram zaobserwują na brzuchu. Wygląd brzucha zależy również od stanu narządów wewnętrznych – warto od czasu do czasu zrobić badanie usg jamy brzusznej i unikać potraw mogących powodować wzdęcia. Jeżeli chcemy odchudzić brzuch musimy unikać potraw tuczących:
chipsów, fast foodów, słodyczy, golonki, słodkich napojów, potraw wysoko przetworzonych, z dużą ilością konserwantów, typu: konserwy , gotowe obiady, zupy i sosy w proszku. Dobrze jest ograniczyć sól, a w przypadku wzdęć także groch i kapustę. Najważniejsze jest zadbanie o odpowiednią ilość błonnika, która oczyszcza jelita, reguluje ich pracę, oczyszcza układ pokarmowy. Bogatym źródłem błonnika są kasze, warzywa ,owoce i produkty pełnoziarniste, np: ryż brązowy  razowe pieczywo, płatki owsiane. Błonnik wypełnia żołądek, co powoduje, że nie mamy ochoty na ciągłe podjadanie. Ćwiczenia brzuszków, jazda na rowerze, biegi, pływanie, każdy większy ruch, nawet dłuższy spacer pomagają spalić tłuszcz. Należy zapomnieć o wszystkich dietach-cud. Ich efekt jest marny, brzuch nie zmniejsza się, a konsekwencje dla zdrowia mogą być ogromne. Poza tym diety cud źle odbijają się na psychice. Najlepsze efekty da dostosowanie jedzenia do potrzeb organizmu i zwracanie uwagi na zawartość talerza. Lekarze i dietetycy polecają jako formę ruchu rezygnację z windy i wejście na piętro po schodach lub też, aby wysiąść przystanek wcześniej i przejść się. Poprawi to naszą kondycję, korzystnie wpłynie na pracę serca i ukrwienie, a poza tym sprawi, że nasza sylwetka będzie wyglądała atrakcyjnie. Będziemy zdrowsi, bardziej aktywni, inaczej mówiąc – poczujemy, że możemy czerpać z życia pełnymi garściami. Odchudzanie to coś więcej niż zrzucenie kliku kilogramów, to zmiana nawyków żywieniowych, stylu życia, nastawienie na zdrowie, a nie na szybki efekt. Choć reklamy środków odchudzających kuszą perspektywą szczupłej sylwetki, pokazują szczupłe, zadowolone i szczęśliwe kobiety, to nie należy brać ich na poważnie, ale pamiętać, że reklama ma cel promocyjny, nie jest informacją o preparacie.
Odchudzanie nie może spowodować kolejnych problemów ze zdrowiem, ponieważ dla bardzo wielu osób ma być środkiem, dzięki któremu powrócą do zdrowia. Trzeba pamiętać, że duży brzuch jest wskazaniem do odchudzania, ponieważ może być przyczyną cukrzycy, chorób układu krążenia, trudności w poruszaniu się o oddychaniu.

2 komentarze:

Dagmara Fafińska pisze...

Naprawdę śietnie napisane. Pozdrawiam.

Anonimowy pisze...

biodyne.org